Na co wskazują te bóle głowy po masturbacji?

Witam, mam taki problem ponieważ przy masturbacji czasem zdarzały mi się okropne bóle głowy takie nadciągające od karku do potylicy ale tylko wtedy kiedy napinalem się za bardzo lub próbowałem to robić za często w krotkim odstępie czasu , lecz bóle samoistnie mijały po kilku godzinach , po ostatnim razie kiedy się to zdarzyło pare dni temu , czuje nadal napięcie w karku i minimalne bóle z tylu głowy , jutro idę na rezonans , czy to coś poważnego ?
MĘŻCZYZNA, 25 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

przyczyną Pana problemów z bólami głowy po masturbacji, może być nadmierne napinanie mięśni i ciała.

Napięcie mięśniowe w okolicach szyi, barków i karku może prowadzić do podwyższenia ciśnienia krwi i bólów głowy. Taki rodzaj dolegliwości charakteryzuje się uczuciem ucisku i pulsacji.

Badanie TK powinno sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. Raczej nie ma Pan powodów do niepokoju, jednak dokładna diagnostyka powinna rozwiać wszelkie obawy.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bole-glowy-podczas-masturbacji

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/o-czym-swiadczy-bol-glowy-po-masturbacji

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.