Dlaczego mam bóle głowy po płukaniu ucha?

Miałam dwa razy plukane ucho u laryngologa. Zawsze kończy się to silna migrena po kilku godzinach od płukania. Co może być przyczyną? Dlaczego tak się dzieje?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

ciężko jednoznacznie stwierdzić, dlaczego dochodzi do silnych bólów głowy po zabiegu płukania uszu. Na pewno nie powinno się go przeprowadzać samemu, a pod nadzorem laryngologa. Zazwyczaj po takiego typu zabiegach może dojść do bólu uszu, szumów usznych i lekkiego podrażnienia kanału słuchowego. Ból głowy może mieć więc inną przyczynę, najprawdopodobniej neurologiczną.

Opisany przypadek nie powinien raczej budzić niepokoju, dla pewności jednak może Pani zasięgnąć osobistej porady u neurologa, który zleci odpowiednie badania.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w treściach, do których link zamieszczam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zawroty-glowy-po-plukaniu-ucha

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-i-szum-po-plukaniu-ucha

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.