Dlaczego mam bóle głowy po płukaniu ucha?

Miałam dwa razy plukane ucho u laryngologa. Zawsze kończy się to silna migrena po kilku godzinach od płukania. Co może być przyczyną? Dlaczego tak się dzieje?
KOBIETA, 30 LAT 2 miesiące temu

Dziecko autystyczne w przedszkolu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o przebywaniu dziecka autystycznego w przedszkolu.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy serdecznie,

ciężko jednoznacznie stwierdzić, dlaczego dochodzi do silnych bólów głowy po zabiegu płukania uszu. Na pewno nie powinno się go przeprowadzać samemu, a pod nadzorem laryngologa. Zazwyczaj po takiego typu zabiegach może dojść do bólu uszu, szumów usznych i lekkiego podrażnienia kanału słuchowego. Ból głowy może mieć więc inną przyczynę, najprawdopodobniej neurologiczną.

Opisany przypadek nie powinien raczej budzić niepokoju, dla pewności jednak może Pani zasięgnąć osobistej porady u neurologa, który zleci odpowiednie badania.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w treściach, do których link zamieszczam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zawroty-glowy-po-plukaniu-ucha

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-i-szum-po-plukaniu-ucha

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty