Czy to może być objaw chorego ucha?

Czy to choroba ucha? Witam od dłuższego czasu mam Napadowe zawroty głowy, zaburzenia równowagi, szumy uszne, drżenie rąk i mrowienie, naprzemienne poty i uczucie zimna. Oprócz tego czuję czasami zatkane uszy i ból z tyłu głowy i szyi oraz zaburzenia ostrości widzenia. Czy to może być objaw chorego ucha? Błędnika? Proszę o odpowiedź .
KOBIETA, 34 LAT 5 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

objawy, które Pani opisuje, mogą mieć różne przyczyny, w tym być spowodowane chorobą ucha lub błędnika. Oprócz tego mogą być związane z innymi problemami zdrowotnymi, takimi jak migreny, problemy neurologiczne, zaburzenia hormonalne, czy nawet stres.

Zalecamy skonsultowanie się z lekarzem, najlepiej specjalistą laryngologiem lub neurologiem, który przeprowadzi odpowiednie badania, aby ustalić dokładną przyczynę tych objawów. Lekarz może zlecić badania, takie jak tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, czy badania krwi, aby wykluczyć różne możliwe dolegliwości i postawić właściwą diagnozę.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-blednika-objawy-przyczyny-i-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.