Czy te dolegliwości mogą mieć związek z błędnikiem?

Witam, od pół roku mam zaburzenia równowagi, zawroty glowy, lewostronne bole głowy, dretwienie kończyn dolnych i górnych, zdarzały m się omdlenia, często mam plamki przed oczami i tracę ostrość widzenia. Pod koniec maja leżałam w szpitalu I zdiagnozowanio uszkodzenie blednika. Mamy październik a objawy dalej jakie były takie są. Nie mogę normalnie funkcjonować, zaraz mija mi pół roku zwolnienia a nikt nie potrafi mi pomóc. Jestem pod opieką laryngologa I neurologa. Czy to może być dalej wina blednika czy to już przyczyną neurologiczna? Neurolog mowi ze to błędnik bo według wyników badań nic się nie dzieje. Miałam robiony rezonans glowy który nic nie wykazał. Miałam rezonans kręgosłupa i tutaj Miałam napisane ze jest - spłycona lordoza szyjna - w otworach m/k segmentow pogranicza C-th widoczne sa niewielkie torbiele okolonerwowe- symetrycznie. Miałam angiografię TK TETNIC MÓZGOWYCH i tutaj stwierdzono: - hipoplastyczny odcinek A1 t. Przedniej mozgu lewej - hipoplastyczny proksymalny odcinek t.tylnej mozgu lewej - dystansie naczynie wypełnia się przez t. Laczaca tylna - znacznie hipoplastyczny wewnątrzczaszkowy odcinek t. Kręgowej lewej - niewielki zanik korowy mozgu Czy coś z tego może powodować moje problemy czy to faktycznie może byc cały czas wina blednika?
KOBIETA, 26 LAT 7 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

w Pani przypadku, objawy takie jak zaburzenia równowagi, zawroty i bóle głowy, omdlenia, czy problem z ciemnymi plamkami przed oczami, są najprawdopodobniej spowodowane przebytym uszkodzeniem błędnika. Wskazuje na to głównie historia chorobowa i opinie lekarzy

Dolegliwości, które wyszły podczas dodatkowych wyników badań raczej nie powinny powodować opisywanych symptomów.

W tym przypadku konieczna jest dalsza diagnostyka i konsultacje z lekarzami specjalistami. Najważniejsze jest, aby przestrzegać ich zaleceń dotyczących leczenia i badań diagnostycznych.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-blednika-objawy-przyczyny-i-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/blednik-budowa-choroby-zapalenie-blednika

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.