Dlaczego mam pulsowanie głowy i jestem otępiały?

Dzień dobry. Od półtora roku czuję się źle. Mam codzienne zawroty głowy, otępienie i czuję pulsowanie z tyłu głowy. Miałem robiony rezonans magnetyczny głowy i kręgosłupa, badania krwi i holter, wszystkie wyszły dobrze. Od kilku dni objawy się pogorszyły, zawroty głowy często mają charakter zaburzeń równowagi, każdy ruch głową, szczególnie mocniejszy je nasila, czuję otępienie i, że mi rozsadza głowę od środka. Zrobiłem USG Dopplera tętnic szyjnych i znowu wyniki dobre. Co jeszcze mogę zrobić? Co to może być?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

ciężko jednoznacznie stwierdzić co może być przyczyną Pana dolegliwości. Możliwe, że powód leży w chorym błędniku.

Przy stanie zapalnym błędnika często powstają takie objawy jak: zaburzenia równowagi, szum w uszach o niejednostajnym natężeniu, nudności i wymioty, zawroty i bóle głowy, a także uczucie zmęczenia.

Powinien Pan być pod stałą kontrolą neurologa, może trzeba wykonać badanie TK głowy lub RTG kości skroniowej.

Takie objawy mogą być też oznaką prowadzonego stylu życia. Mowa tutaj konkretnie o dużej ilości stresu, czy nieodpowiedniej diecie.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym błędnika:

https://portal.abczdrowie.pl/blednik-budowa-choroby-zapalenie-blednika

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.