Czy jestem zmuszona zrezygnować z biegania?

Witam. Przy wykonaniu angiografii wykryto u mnie drobnego tętniaka w odrębie tkanki łączącej przedniej skierowanego ku górze wielkości ok 2mm. Do tej pory byłam osobą bardzo aktywną, dużo biegam, brałam udział w biegach górskich i ulicznych. Czy jestem zmuszona zrezygnować z biegania? Czy intensywne ćwiczenia mogą powodować powiększanie się tętniaka?
KOBIETA, 35 LAT 2 miesiące temu

Możliwości leczenia dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są możliwości leczenia dzieci autystycznych.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy serdecznie,

ciężko ocenić Pani sytuacje bez wglądu do wyników badań. Ogólnie rzecz biorąc, to nawet przy małych tętniakach odradza się obciążający wysiłek fizyczny, do którego niewątpliwie należy bieganie.

Najlepiej, aby oceniła Pani stan swojego zdrowia z neurologiem. Zazwyczaj pacjenci z tego rodzaju schorzeniami mogą uprawiać lekkie sporty, zwracając uwagę na ich częstotliwość i natężenie.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w pytaniach innych użytkowników, którzy mierzyli się z podobnym problemem:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/tetniak-mozgu-a-sport

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-osoba-po-embolizacji-tetniaka-mozgu-moze-uprawiac-sport

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty