Co robić z bólami głowy przy tętniaku?
Dzień dobry Mam pytanie odnośnie bólu głowy i palenia papierosów Moja dziewczyna miała 6 lat temu operacja usuniecia guza który znajdował się na przysadce. Już po operacji W rezonansie z kontrastem wyszło jej że ma tętniaka na żyle w mózgu i musi go kontolować. Ma silne bóle głowy co jakiś czas, pali papierosy nie regularnie ale jednak pali Dlatego mam pytanie czy palenie papierosów może mieć wpływ na tego tętniaka w żyle u niej i te bóle głowy? Bardzo proszę o odpowiedź

KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
palenie papierosów może doprowadzić do dolegliwości bólowych o zróżnicowanym charakterze. W przypadku Pańskiej dziewczyny mogą to być dolegliwości bólowe głowy. Dym tytoniowy może nasilać ból głowy, powodować ataki migreny, a także zwiększać częstotliwość klasterowych bólów głowy.
Badania pokazują, że palenie papierosów związane jest z podwyższonym ryzykiem wystąpienia tętniaków w organizmie. Pisaliśmy o tym w poniższym tekście:
https://portal.abczdrowie.pl/rzucenie-palenia-zmniejsza-ryzyko-tetniaka.
Pańska dziewczyna powinna więc zaprzestać palenia papierosów i być pod stała kontrolą lekarską, aby móc monitorować tętniaka w mózgu.
Pytania z podobnej tematyki umieszczamy poniżej:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/palenie-papierosow-a-krwiak,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/udar-mozgu-a-palenie-papierosow,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-boli-mnie-glowa-po-zapaleniu-papierosa.