Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 2 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy po zabiegu usunięcia wodniaka z jądra można palić?

Czy po zabiegu usunięcia wodniaka z jądra można palić?
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam, żaden lekarz nie odpowie twierdząco na pańskie pytanie. A może powie – można, ale po co? Palenie papierosów daje wiele skutków ubocznych – najczęściej mówi się o chorobach związanych z układem oddechowym, zwłaszcza w kontekście nowotworów. Więcej tutaj: https://portal.abczdrowie.pl/choroby-wywolywane-przez-palenie-tytoniu. O wodniaku może Pan doczytać tutaj: https://portal.abczdrowie.pl/wyciecie-wodniaka. Proszę pamiętać, że każda ingerencja chirurgiczna jest obciążeniem dla organizmu, a palenie papierosów opóźnia chociażby proces gojenia. Oto odpowiedź naszego eksperta na pytanie dotyczące palenia po operacji: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/palenie-papierosow-po-operacji-przepukliny. Być może czas rekonwalescencji po zabiegu to dobry moment na podjęcie próby uporania się z nałogiem. Serdecznie do tego zachęcam i jednocześnie odsyłam do artykułu, który podpowiada jak zregenerować tkanki obciążone nałogiem: https://portal.abczdrowie.pl/witaminy-ktore-pomoga-zregenerowac-pluca-palacza. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy