Polki palące w ciąży na tle innych mieszkanek Europy

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

nie ma jednej skutecznej metody – wiele zależy od osoby, która pali papierosy. Na pewno ważna jest motywacja, która pomoże w powstrzymaniu się od sięgnięcia po papierosa. Dodatkowo istotne, czy osoba uzależniona od nikotynizmu pali dużo papierosów oraz jak długo – w przypadku wieloletniego nałogu niekiedy potrzebne są preparaty z cytyzyną dostępne w aptece (nikotynowa terapia zastępcza). Więcej szczegółów w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/rzucasz-a-czy-na-pewno-rzucisz-palenie-bez-odpowiedniej-pomocy.

Badania wykazały, że można liczyć na większą skuteczność terapii, rzucając nałóg stopniowo przy jednoczesnym wsparciu bliskich. Warto także pamiętać o tym, że głód nikotynowy będzie dopadał rzucającego palenie właściwie bez przerwy, więc zawczasu warto się na to przygotować. Pomocne mogą być także ziołowe napary – tutaj znajdzie Pani ich listę: https://portal.abczdrowie.pl/5-naparow-ktore-pomoga-rzucic-ci-palenie.

Jeżeli nikotynowa terapia zastępcza zawiedzie, zawsze jest też terapia poznawczo-behawioralna, ponieważ uzależnienie od nikotyny to także uzależnienie psychiczne. Być może zainteresuje Panią ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/sposoby-na-rzucenie-palenia-oczyszczanie-organizmu.

Natomiast o sposobach na rzucenie palenia mówi ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/sprawdzone-sposoby-na-rzucenie-palenia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty