Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 9 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Drgawki gorączkowe - kiedy i jak je leczyć?

Kiedy pacjent ma wysoką temperaturę, mogą u niego pojawić się tzw. drgawki gorączkowe. Jak sobie z nimi radzić? Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej na ten temat.

Witam,
Niquitin to nikotynowa terapia zastępcza, z nałogu papierosowym oprócz dostarczania organizmowi nikotyny, znaczenie mają także nawyki w paleniem związane. Taka nikotynowa terapia zastępcza pomaga złamać te nawyki, np. zapalenie przy kawie rano czy podczas przerwy w pracy, jeśli to uda się osiągnąć, to sam moment odstawienia nikotyny może być łatwiejszy, choć jednak to zadanie będzie stało jeszcze przed użytkownikiem nikotyny. I najskuteczniejsza jest kiedy osoba podjęła już decyzje o porzuceniu nałogu nikotynowego w ogóle, ma świadomość kolejnych kroków i trudów z tym związanych. Często w tych programach stosuje się stopniowe ograniczanie nikotyny co także pomaga. Można stosować te metody, jak najbardziej maja swoje skutki. Jednak myślę, ze i tak warto udać się do specjalisty, w celu dokładnego określenia planu działania, ewentualnych problemów, oraz sposobów radzenia sobie z nimi. Istnieje szereg różnych sposobów, zmniejszanie ilości przyjmowanej substancji, całkowita eliminacja, choćby na krótki czas, analiza sukcesów oraz możliwości życia i funkcjonowania bez substancji. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Psycholog posiadający specjalizację z psychologii klinicznej oraz neuropsychologii.
0

Najważniejsza jest motywacja i zaangażowanie osoby rzucającej palenie. Jeśli ktoś jest zmotywowany i aktywnie pracuje nad sobą, nad zmianą nawyków- takie preparaty mogą rzeczywiście pomóc. W przeciwnym przypadku- nawet ich używanie nie wpłynie na zmianę.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy