Dlaczego nie mam przyjemności z masturbacji?

Witam, mierze się z dość intymnym problemem masturbuje się aktualnie raz dziennie, w wieku niepełnoletności robiłem to kilka razy dziennie i teraz mam problem jak by z bliskością z druga osobą nie odczuwam żadnej przyjemności a czasami nawet seks sprawia mi ból niż radość i przyjemność. Biorę aktualnie leki psychotropowe a dokładnie to olanzapine neuroleptyk paliłem też dużą ilość papierosów. Czy zaburzenia mogą być wywołane przez leki psychotropowe i nadmierną ilością papierosów? Czy bardziej przez uzależnienie od masturbacji i w tym oglądanie filmów 18 . Pojawiły się u mnie objawy jak by braku odczuwania emocji i odczuć nie czuje przyjemności z bliskości czy też z dotyku drugiej osoby. W czym może tkwić problem czy jest to wywołane przez leki? Czy z jakiejś choroby? Do jakiego lekarza się udać ? Proszę o dobra poradę i opisanie z czego może to wynikać. Brałem też długo leki przeciw depresyjne SSRI czytałem że branie anty Depresantow może spowodować zaburzenia PSSD. Liczę na dobra poradę i opisanie problemów i oczywiście to jakiego lekarza powinno się pójść. Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 23 LAT 9 miesięcy temu

Dzień dobry, rozumiem, że mierzy się Pan z trudnym i intymnym problemem, który wpływa na jakość życia seksualnego i emocjonalnego. Problemy z odczuwaniem przyjemności z masturbacji, bliskości z drugą osobą, a także objawy braku odczuwania emocji mogą mieć różne przyczyny. Leki psychotropowe, takie jak olanzapina, mogą wpływać na funkcje seksualne i emocjonalne, obniżając libido i zdolność do odczuwania przyjemności. Długotrwałe stosowanie leków przeciwdepresyjnych z grupy SSRI również może prowadzić do zaburzeń seksualnych, znanych jako PSSD (Post-SSRI Sexual Dysfunction). Uzależnienie od masturbacji i pornografii może dodatkowo przyczynić się do problemów z odczuwaniem przyjemności z seksu oraz bliskości z drugą osobą, ponieważ może prowadzić do zmniejszenia wrażliwości i trudności w nawiązywaniu intymnych relacji. Palenie papierosów również może wpływać na krążenie krwi i zdrowie seksualne, co może dodatkowo komplikować sytuację.

Zalecam konsultację z lekarzem psychiatrą, aby omówić wpływ leków na Pana funkcje seksualne i rozważyć ewentualne zmiany w terapii farmakologicznej. Warto również skonsultować się z seksuologiem, który pomoże w identyfikacji i leczeniu problemów seksualnych związanych z uzależnieniem od masturbacji i pornografii. Terapia poznawczo-behawioralna (CBT) może być pomocna w radzeniu sobie z uzależnieniem oraz w nauce zdrowych wzorców seksualnych i emocjonalnych. Proszę także rozważyć zmniejszenie ilości masturbacji oraz ograniczenie oglądania pornografii, co może pomóc w przywróceniu naturalnej wrażliwości i zdolności do odczuwania przyjemności z bliskości z drugą osobą.

Ponadto, warto zwrócić uwagę na inne aspekty zdrowego stylu życia, takie jak regularna aktywność fizyczna, zdrowa dieta oraz unikanie nadmiernego spożycia alkoholu i innych używek. Regularne ćwiczenia fizyczne mogą poprawić krążenie krwi, co jest istotne dla zdrowia seksualnego, oraz przyczynić się do ogólnej poprawy samopoczucia. Wsparcie bliskich osób oraz otwarta rozmowa o swoich problemach może również pomóc w radzeniu sobie z trudnościami emocjonalnymi.

Proszę pamiętać, że kompleksowe podejście i współpraca z odpowiednimi specjalistami mogą znacząco poprawić Pana jakość życia i funkcjonowanie seksualne. Warto podjąć kroki w kierunku zdrowienia, aby móc cieszyć się pełnią życia i zdrowymi relacjami z innymi ludźmi.