Brak przyjemności ze zbliżenia a uzależnienie od masturbacji

Podczas seksu nie odczuwam przyjemności ze zbliżenia, dopiero przed samym szczytowaniem. Fakt, że robiłem to dopiero kilka razy, ale wydaje mi się, że powinienem odczuwać przyjemność cały czas,dlatego o tym piszę, aby dowiedzieć się, czy wszystko jest ok. Powinienem chyba napomnieć, że sporo się masturbuję (MINIMUM raz dziennie, często znacznie więcej) i stwierdziłem, że jestem uzależniony, bo nie mogę tego powstrzymać. Jak mam sobie poradzić zarówno z pierwszym jak i drugim problemem?

Warto zgłosić się do seksuologa i/lub psychologa. Trudności w odczuwaniu przyjemności podczas relacji intymnej mogą wynikać z określonych przyzwyczajeń i oczekiwań (szczególnie jeśli masturbacji towarzysza filmy o tematyce erotycznej lub pornograficznej), które w relacji mogą nie być spełniane (z różnych względów). Uzależnienie natomiast może być wynikiem niewłaściwej regulacji emocji i popędów, których przyczyny będzie mógł określić specjalista. Poradzenie sobie z uzależnieniem powinno pomóc w zmianie nastawienia, wzrostowi zaangażowania w relację, i zwiększeniu radości i przyjemności z seksu.

Dzień dobry,
Zbliżenie fizyczne przynosi radość, gdy towarzyszy mu uczucie do partnerki. Wymaga to pewnej dojrzałości. Ta radość jest czymś innym niż sama przyjemność, którą z kolei czerpie pan z masturbacji.
Uzależnienie powoduje negatywne konsekwencje w wielu sferach życia, w tym w życiu intymnym. Warto zająć się tym problemem u specjalisty. Na początek zachęcam do konsultacji z psychologiem. Ten zaproponuje Panu leczenie, po bardziej szczegółowym wywiadzie.
Powodzenia!