Jak leczyć te niepokojące myśli?

Witam. Mam myśli samobójcze, stany w których czuję się jakbym nie był sobą. Wszystko w 100% traci sens. Boję się bardzo, często odczuwam strach i panikuję. Partnerka wacha się czy ze mną się wiązać, to dodatkowo potęguje strach. Z niczego nie czuję satyfakcji, nie mam ochoty na seks, nie czuję przyjemności z niczego. Czasami wieczorami jest gorzej, denerwuje się i bardzo boję. Miewam silne stany lękowe przed śmiercią i utratą kontroli nad sobą, ponieważ nie czuję się sobą. Tylko wiem, że kocham ale jakbym tego nie czuł. Na nic prawie nie mam ochoty. Co mi jest? Czy to minie?

Dzień dobry,

Nie można diagnozować na odległość. Proszę o siebie zadbać i udać się do lekarza psychiatry. Może być tak, że te stany miną, ale jednak częściej jeśli się nie przepracuje tego to nasilają się. Psychiatra postawi diagnozę i jeśli będzie potrzeba przepisze leki i skieruje na psychoterapię. Warto sięgać po pomoc i ulżyć sobie w cierpieniu, bo nie musi się Pan tak czuć. Pozdrawiam