Masturbacja zamiast współżycia

Mam 29 lat i atrakcyjną żonę, a zamiast współżycia wolę masturbację. Co może być tego powodem? Co robić? Masturbuję się regularnie o 15 roku życia. Zwykle 1 raz dziennie. Jacek.

Witam
Powodem może być to, że jest Pan uzależniony od masturbacji i to ona jest zachowaniem przy którym realizuje Pan swój popęd seksualny. Dodatkowo masturbacja może być związana z oglądaniem pornografii. Jeśli chce Pan zmienić istniejący stan rzeczy proszę się zgłosić do seksuologa/psychologa w celu terapii.
Pozdrawiam B.K.

Odpowiadając na Pana pytanie,
to powodów może być wiele zaczynając od orientacji autoerotycznej po Pana emocje i doświadczenia z teraźniejszości i przeszłości mogą, które mogą wpływać na taki stan rzeczy, a także powodem może być szczególna relacja z partnerką. Potrzebna byłaby indywidualna diagnoza Pana potrzeb w gabinecie psychologiczno - seksuologicznym ponieważ każda sytuacja jest inna. Pozdrawiam Marta Ptaszyńska

Warto skonsultować się z seksuologiem. Wydaje się, że Pański wybór realizacji potrzeb seksualnych w formie masturbacji a nie kontaktów seksualnych z żoną może mieć, np. charakter uzależnienia od masturbacji i/lub masturbacja pełni dla Pana szczególną rolę (oprócz tego, że przynosi zaspokojenie potrzeb seksualnych, to pozwala również na rozładowywanie napięć emocjonalnych i przeżywanych przez Pana trudności emocjonalnych)