Uzależnienie od masturbacji a problemy z pamięcią i koncentracją

Jak poradzić sobie z masturbacją? Witam , mój problem polega na tym iż masturbuję się nieprzerwanie od ..hm chyba już 10 lat. Mam 21 lat . Początkowo masturbowałem się kilka razy w miesiącu. Dziś 1-3 razy dziennie. Czy taka częsta masturbacja ma wpływ na poziom białka w organizmie ( jestem bardzo szczupły)?Czy masturbacja spowalnia dojrzewanie ? Czy zauważony przeze mnie problem z koncentracją i pamięcią wiąże się z masturbacją ? Czy jest lek,który pozwoli mi ograniczyć tak częstą masturbację ?

Dzień dobry!

Nie, masturbacja nie ma wpływu na budowę ciała, wagę ani nie spowalnia dojrzewania. Uzależnienie ma jednak to do siebie, że wpływa na ogólną kondycję psychofizyczną i może mieć znaczenie dla nastroju, koncentracji, pamięci i innych funkcji poznawczych. Istnieją leki, które zmniejszają popęd seksualny, nie służą one jednak radzeniu sobie z nadmierną masturbacją. Uzależnienie jest problem o charakterze przede wszystkim psychicznym, emocjonalnym i droga leczenia opiera się przede wszystkim o psychoterapię. Kluczem nie jest zmniejszenie częstotliwości masturbacji, ale odkrycie, jaką ma dla Pana rolę, jakie znaczenia, jakie potrzeby zaspokoja, z jakich powodów się pojawiła. Proszę zgłosić się np. do Poradni Zdrowia Psychicznego czy Ośrodka Terapii Uzależnień.

Pozdrawiam!

Być może za pomocą masturbacji rozładowuje Pan napięcie emocjonalne?
Zachęcałabym do podjęcia psychoterapii, która pozwoli przyjrzeć się źródłom i przyczynom zaburzenia, a także nauczyć się innych form radzenia sobie z napięciem i emocjami.

Witam Pana
Masturbacja jest czymś normalnym i zdrowym. Nie ma ona wpływu na poziom białka i nie spowalnia dojrzewania, może Pan się oddawać tej przyjemności tyle razy ile Pan potrzebuje. Oczywiście zachęcam do realizacji potrzeb seksualnych z partnerką, być może wtedy nasilenie masturbacji się zmniejszy.
Anna Suligowska