Uzależnienie od masturbacji przy pornografii

Witam mam pytanie, czy masturbując się przy pornografii od czasu do czasu można się uzależnić ? Mam taki problem, że nie masturbuje się regularnie ale często jak źle się czuje albo po prostu nie mam nic do roboty a np. boli mnie głowa i nie jestem wstanie pójść po trenować lub zająć czymś innym bo nie mogę się na tym skupić przez jakąś przypadłość np. ból głowy wtedy często sięgam po pornografię, gdy nie mam całkowicie co z sobą zrobić. Co jest ze mną nie tak ?

Dzień dobry.

Opisane okoliczności masturbacji wskazują na jej podejmowanie z innych powodów, niż napięcie seksualne, co, mówiąc krótko, nie jest najzdrowsze.
Przyjmuje się, że masturbacja jest normalnym sposobem rozładowania napięcia seksualnego, w przypadku braku możliwości współżycia. Pan natomiast sięga do pornografii niejako z nudów i masturbuje się, by zażegnać np. ból głowy. Chyba więc lepiej byłoby, gdyby w przypadku odczuwania "niemocy", zamiast sięgać do porno i masturbacji, spróbować jednak przełamać tę słabość i robić to, co Pan sobie zaplanował, czyli np. trening.

Pozdrawiam.

Witam, podejmowanie masturbacji z w/w powodów nie jest zdrowe i traktowane jest jako sygnał możliwych problemów emocjonalnych pacjenta np z brakiem umiejętności rozładowania napięć w sposób konstruktywny. Częstotliwość ma tu mniejsze znaczenie- większe natomiast funkcja, którą ma masturbowanie spełnić, w tym wypadku może więc dojść do uzależnienia. Proponuję skonsultować swój stan psychiczny u psychoterapeuty. Pozdrawiam