Masturbacja przy wysokim napięciu

Dzień dobry.Ostatnio mocno się pod stresowałem.A mianowicie chodzi o masturbację i pornografię.Boję się,że jestem uzależniony od tego.Po masturbacji czułem się zmęczony i jakby mi trochę oleju w głowie ubyło.Ograniczyłem masturbację,teraz w tym miesiącu masturbowałem się może z z 3,4 razy.Zmęczenie jest mniejsze ale i tak czuję jakby mi ten "olej" uciekał,lekko drżą mi dłonie.Masturbuję się kiedy moje napięcie seksualne jest wysokie.Czy mam problem?

Witam
masturbacja jest czymś naturalnym i normalnym. Przeważnie każdy zdrowy młody mężczyzna ma spore dosyć napięcie seksualne które musi rozładować,Jeżeli nie współżyje Pan regularnie z swoją partnerką to masturbacja jest naturalnym sposobem regulowania. Inna kwestia to pornografia, to już sprawa indywidualna czy chce Pan z niej korzystać czy nie.
Anna Suligowska

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza