Czy wstrzymywanie się od masturbacji może mieć wpływ na nadmierne napięcie mięśni?

Jestem młodym sportowcem i ze względów religijnych się nie masturbuję. Nieraz mam silną potrzebę rozładowania napięcia seksualnego jednak mimo to staram się tego nie robić. Trenuję piłkę nożną. Czy wstrzymywanie się od masturbacji może mieć wpływ na nadmierne napięcie mięśni moich ud, czy też lędzwi?

Dzień dobry,

Jak sam Pan napisał, masturbacja jest sposobem na rozładowanie napięcia seksualnego. Możliwe, że napięciu temu towarzyszyć mogą inne, dodatkowe "napięcia", czyli np. wspomniane przez Pana napięcie mięśni. Z całą pewnością jednak nie można powiedzieć, że ww. napięcie mięśni wywołane jest brakiem masturbacji.

Pozdrawiam.