Zapytaj lekarza

1 , 0 3 3 , 3 7 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy z masturbacją u nastolatki

Witam ! Mam problem z masturbacją . Walczę z nią od 13 roku życia aż do dziś . Kiedy dopuszczę się aktu samogwałtu biegnę do spowiedzi . Bez masturbacji mogę wytrzymać nawet 2,3 tygodnie . Lecz potem przychodzi chęć na oglądanie pornosów i onanizacje . Jestem nastolatką . Czy to normalne ?
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Czy masturbacja może źle wpływać na potencję?

Dzień dobry!

Masturbuje się znaczna większość dojrzewającej młodzieży - zarówno dziewczyn, jak i chłopców. Masturbuje się również wiele dorosłych kobiet i mężczyzn. Jest to zdrowy, naturalny i prawidłowy sposób rozładowania napięcia seksualnego, kiedy nie jest się aktywnym seksualnie z partnerem/ partnerką. Wiele osób korzysta jednak z masturbacji również równolegle do udanego życia seksualnego w związku.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0

Witam, masturbacja jest naturalną metodą rozładowania napięcia seksualnego u osób które nie uprawiają seksu w relacji z partnerem. Ze względu na jej powszechny charakter, stosunek środowisk religijnych do tej formy aktywności seksualnej w ostatnich latach się zmienia. Być może za jakiś czas dekalog nie będzie uznawał tych zachowań za grzeszne? proponuję trochę łagodniej traktować samą siebie w tej sprawie.Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy