Czy wstrzymywanie się od masturbacji pomimo silnego napięcia seksualnego to dobre rozwiązanie?

Dzień Dobry mam takie pytanie jestem prawiczkiem nie uprawiałem jeszcze seksu bardzo rzadko się masturbuje pomimo silnego napięcia seksualnego staram się wytrwać by nie robić tego zbyt często zatem czy wstrzymywanie się od masturbacji pomimo silnego napięcia seksualnego to dobre rozwiązanie czy może coś mi dolegać jeżeli nie będę uprawiał seksu lub masturbował się jakie są zagrożenia z tytułu silnego powstrzymania napięcia seksualnego

Dzień Dobry.
Odpowiedź na Pana pytanie mogłaby być niebywale obszerna i długa.
W wielkim skrócie - masturbacja jest 'normalną' aktywnością seksualną i jej praktykowanie nie jest niczym złym, wręcz przeciwnie.
Napięcie seksualne pojawia się, zwiększa się, aż dochodzi do momentu kiedy powinno zostać rozładowane. Sposób w jaki to rozładowanie nastąpi zależy wyłącznie od preferencji - może to być masturbacja, może to być stosunek seksualny albo jakiekolwiek inne praktyki.
Seksualność człowieka i potrzeby z nią związane powinny być realizowane. Jeśli tak się nie dzieje wówczas może dochodzić do różnych skutków - od medycznych, przez społeczne aż do psychicznych.
Jeśli chciałby Pan wyjaśnić inne wątpliwości albo doprecyzować odpowiedź na wyżej zadane pytania, wówczas, proponuję wizytę u seksuologa.
Dariusz Pysz - Waberski
https://edoktor24.pl/
https://www.facebook.com/nadzycie/