Jak wyleczyć się z masturbacji?

Witam. Krótko opiszę swój problem. Przez ponad rok byłem sam, zaspokajałem swoje potrzeby seksualne poprzez masturbację, bardzo często masturbację. Podczas masturbacji, wspomaganej zwłaszcza filmami dla dorosłych nie mam najmniejszego problemu ze wzwodem. Ostatnio zacząłem współżyć z partnerkę, masturbacji nie odstawiłem jeszcze całkowicie i na nasze 3 razy tylko raz mogę zaliczyć do w miarę udanych. Pozostałe 2 to były porażki, penis nie osiągał pełni wzwodu, szybko miękł, nie pomagały nawet pieszczoty oralne i ochota na seks. Czy przez uzależnienie od masturbacji doprowadziłem swoje ciało do takiego stanu, że dojdę tylko ręką i maksymalny wzwód uzyskam tylko przez masturbację? I czy całkowita jest eliminacja powinna pomóc? Z góry dziękuje za odpowiedz

Dzień Dobry.

Masturbacja jest normalną formą aktywności seksualnej i nie wpływa negatywnie na współżycie.
U mężczyzn często dochodzi do sytuacji kiedy pełna lub prawie pełna erekcja osiągana jest za pomocą autoerotyzmu natomiast podczas współżycia występują problemy.
Sytuacja wymaga doprecyzowania i szczegółowego wywiadu.
W związku z tym zachęcam do wizyty u seksuologa.

Dariusz Pysz - Waberski
https://edoktor24.pl/
https://www.facebook.com/nadzycie/