Wpływ masturbacji na życie seksualne

Jestem świadom złych efektów ubocznych masturbacji w przypadku gdy jest ona niekontrolowana. Moje pytanie brzmi czy regularna masturbacja cotygodniowa w określony dzień tygodnia wpłynie negatywnie na późniejsze życie seksualne z partnerką. Czytałem trochę i natknąłem się na informacje że regularna masturbacja jest szkodliwa co wydaje mi się nielogiczne. Mam 20 lat.

Dzień dobry.

Zasadniczo przyjmuje się, że masturbacja podejmowana w celu obniżenia napięcia seksualnego w sytuacji braku możliwości współżycia, jest normą. W tym kontekście trudno mówić o jakiejś "regularności", bowiem nie mamy mentalnego wpływu na nasze napięcie seksualne. Pan natomiast pisze o "rytualnym" podejmowaniu raz w tygodniu (w określony dzień) masturbacji, trochę tak, jakby jej przyczyną miało być nie tyle zmniejszenie ww. napięcia, ile właśnie ta cykliczność. Trudno bowiem uznać, że raz w tygodniu, w określonym dniu odczuwa Pan wysoki poziom napięcia seksualnego, który musi Pan obniżyć poprzez masturbowanie się

Mówiąc inaczej - wspomniana regularność masturbacji może wskazywać na jej kompulsywny (nerwicowy) charakter, czyli podejmowanie jej w celu obniżenia napięcia nerwowego (nie seksualnego), która w istocie może być szkodliwa i negatywnie wpływać na późniejsze współżycie.

Pozdrawiam.