Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 1 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wpływ masturbacji na życie seksualne

Jestem świadom złych efektów ubocznych masturbacji w przypadku gdy jest ona niekontrolowana. Moje pytanie brzmi czy regularna masturbacja cotygodniowa w określony dzień tygodnia wpłynie negatywnie na późniejsze życie seksualne z partnerką. Czytałem trochę i natknąłem się na informacje że regularna masturbacja jest szkodliwa co wydaje mi się nielogiczne. Mam 20 lat.
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Masturbacja kobiet

Dzień dobry.

Zasadniczo przyjmuje się, że masturbacja podejmowana w celu obniżenia napięcia seksualnego w sytuacji braku możliwości współżycia, jest normą. W tym kontekście trudno mówić o jakiejś "regularności", bowiem nie mamy mentalnego wpływu na nasze napięcie seksualne. Pan natomiast pisze o "rytualnym" podejmowaniu raz w tygodniu (w określony dzień) masturbacji, trochę tak, jakby jej przyczyną miało być nie tyle zmniejszenie ww. napięcia, ile właśnie ta cykliczność. Trudno bowiem uznać, że raz w tygodniu, w określonym dniu odczuwa Pan wysoki poziom napięcia seksualnego, który musi Pan obniżyć poprzez masturbowanie się

Mówiąc inaczej - wspomniana regularność masturbacji może wskazywać na jej kompulsywny (nerwicowy) charakter, czyli podejmowanie jej w celu obniżenia napięcia nerwowego (nie seksualnego), która w istocie może być szkodliwa i negatywnie wpływać na późniejsze współżycie.

Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy