Negatywne skutki masturbacji

Jakie negatywne skutki przynosi masturbacja ??? Włączając przy tym że jestem osobą wierzącą.
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Dzień dobry.

Masturbacja uprawiana w związku z obniżeniem napięcia seksualnego - szczególnie przez młode, dojrzewające osoby - nie mające dodatkowo możliwości obniżenia tego napięcia poprzez współżycie seksualne, uznawana jest za normę i jako taka nie ma negatywnych skutków. Dodać trzeba, że napięcie seksualne i dojrzewanie płciowe dotyczy również osób wierzących.
Nie oznacza to, że masturbacja nie może mieć skutków negatywnych - jeżeli jest uprawiana celem obniżenia napięcia nerwowego oraz jej częstotliwość jest zbyt duża (np. kilka razy dziennie) może w przyszłości skutkować problemami w "normalnym" współżyciu.
Jak rozumiem, zadane pytanie dotyczy konfliktu moralnego, wiążącym się z uznawaniem przez "wiarę" masturbacji za grzech, a tym samym z poczuciami winy osoby masturbującej się. Konfliktu tego nie da się, niestety, rozwiązać nie tylko drogą internetową, ale chyba w ogóle.

Pozdrawiam.

0

Dzień dobry!

Z punktu widzenia zarówno zdrowotnego, seksuologicznego, jak i psychologiczna masturbacja sama w sobie nie ma negatywnych konsekwencji.
Dla osoby wierzącej i zakładającej, że masturbacja jest zachowaniem niewłaściwym - może jednak nieść skutki takie jak np. poczucie winy, silny konflikt wewnętrzny, przeżywanie negatywnych emocji wobec siebie, obniżenie samooceny itp.
Każdy człowiek i każda historia jest inna, stąd trudno odgadnąć, jak mogą potoczyć się przeżycia danej osoby, bez osobistego kontaktu i większej ilości informacji dot. sytuacji.

Pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Jak pozbyć się tych negatywnych skutków masturbacji?

Dzień dobry, mam 24 lata od 13 roku życia masturbuje się nalogowo od jakiś 5 miesiecy już rzadko, problem polega na tym że masturbiwalem się w sposób nieprawidłowy kilka nawet kilkanaście razy dziennie do tego ocierajac się o różne rzeczy np łóżko, poduszki, przez ten czas skóra na penisie stała się strasznie pomarszcOna i zwiotczała prześlę zdjęcia, do tego od ocierania się pojawiła się taka linia po całej długości penisa również prześlę zdjęcie, praktycznie czucie w penisie mam małe, słabe erekcje, moje pytanie brzmi czy da się zrobić coś z tą skóra oraz czy jeśli w końcu pokonamy uzależnienie i przestanę całkowicie się nie masturbiwac to czy erekcje i pewność siebie wróci? Bardzo proszę o odpowiedź, jakość tej skóry jest straszna straciłem całkiem pewność siebie ze względu na wygląd przez te częste i złe masturbacje, proszę o radę.. Pozdrawiam https://zapodaj.net/fd46139f03186.jpg.html https://zapodaj.net/0c9e23f9acc48.jpg.html https://zapodaj.net/0c9e23f9acc48.jpg.html
MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu
Psychologia
35 poziom zaufania

Dzień dobry

Zalecałabym Panu podjęcie psychoterapii.Dzięki niej będzie łatwiej wyjść z uzależnienia i kompulsywnych zachowań, otrzyma Pan też wsparcie w akceptacji swojego ciała i poprawie samooceny. Ewentualnie można skierować się do lekarza psychiatry w celu uzyskania leków, które zmniejszą Pana poziom lęku.

pozdrawiam
Kamila Jakubowska

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Jakie są pozytywne i negatywne skutki zaprzestania masturbacji?

Mam 18 lat, moje pytanie dotyczy masturbacji. Od nieudanej próby seksu oralnego z dziewczyną(brak wzwodu, podniecenie minęło po pewnym czasie) zdecydowałem się na całkowite zaprzestanie masturbacji. robiłem to koło 5 razy tygodniowo. czasem częściej, czasem rzadziej. Czy jest to dobre posunięcie? jakie są pozytywne i negatywne skutki mojej decyzji? czy mogąsię one odbić na braku podniecenia i osłabienia potencji?
MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu

Nie jest to dobre posunięcie. Masturbacja jest normalnym zjawiskiem. Jej częstotliwość zależy od stężenia pewnych hormonów, fantazji erotycznych i wielu innych czynników (np. tzw. konstytucjonalnych, dziedzicznych). Nie należy "dobijać targu" w stylu "1 raz w tygodniu" lub "1 raz dziennie" lub " już nigdy i wcale". Organizm sam reguluje jej częstotliwość przez pewne różne czynniki 9np. wspomniane hormony, poziom stresu itd.). Uważam, że raczej bez sensu jest walczyć z naturą.
Pozdrawiam, J. Lenartowicz

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty