Czy zbyt częsta masturbacja może wpłynąć na wzwód?

Czy zbyt częsta masturbacja może wpłynąć na jakość wzwodu członka ? Wzwód niepełny

Dzień dobry.

Masturbacja sama w sobie nie skutkuje zaburzeniami wzwodu, ani nie wywołuje innych zaburzeń związanych z życiem seksualnym. Problemy te pojawiają się zwykle wtedy, gdy osoba masturbująca się stosuje ją nie dla obniżenia napięcia seksualnego, ale np. obniżenia napięcia nerwowego albo, gdy wskutek długotrwałej masturbacji organizm "przyzwyczai się" do tej formy pobudzania.
W powyższych przypadkach należałoby skorzystać z pomocy specjalisty, tzn. seksuologa.

Pozdrawiam
Maciej Rutkowski
https://abovo.bialystok.pl/