Czy częsta masturbacja może być szkodliwa?

Witam czy czesta masturbacja jest nie wskazana?

Witam, jeżeli jest tak częsta,że ogranicza normalne funkcjonowanie zawodowe i osobiste to tak. Może stać się czymś w rodzaju czynności natrętnej, formą uzależnienia, z którego trudno jest się uwolnić, które utrudnia tworzenie i relacji z drugim człowiekiem i wtedy może to być problem.

Wszystko zależy co to znaczy "częsta"?
Ogólnie rzecz ujmując masturbacja nie stanowi zagrożenia dla zdrowia czy życia. Może wskazywać na podwyższone potrzeby seksualne przy braku możliwości ich realizacji w związku. Może warto przyjrzeć się motywacji do samozaspokajania?

Dzień dobry. Czy "częsta" oznacza, że przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu, zabiera czas, prowadzi do wyczerpania fizycznego i psychicznego? Jeżeli tak, to rzeczywiście może być szkodliwa. Jednak sama masturbacja nie jest objawem żadnego zaburzenia. Proszę odpowiedzieć sobie na te pytania. Pozdrawiam.