Czy częsta masturbacja jest wynikiem jakiejś choroby czy uzależnieniem?

Częsta masturbacja Jestem szczęśliwym 40 latkiem, mam wspaniałą żonę i kochaną córkę. Zanim poznałem żonę często się masturbowałem i tak do tej pory niekiedy 2,3 razy w tygodniu a jesteśmy już ze sobą dobre 20 lat. Mogę powiedzieć że nasz związek przez tyle lat jest w bardzo dobrej kondycji ,także tej erotycznej.Kochamy się kilka razy w miesiącu ze wzajemnym szczytowaniem ,żona prawie zawsze kilka razy. A więc moje pytanie czy ta częsta masturbacja jest jakąś chorobą czy uzależnieniem. Dodam iż niekiedy po odbytym stosunku kilkadziesiąt minut puzniej ja mam znowu ochotę a ona nie bardzo czuję wtedy takie podniecenie (dodatkowo potęguje to widok nagiej żony) że niestety muszę się znów zadowolić sam. Z góry dziękuję za jakąś radę.

Zaniepokojenie pacjenta jest wystarczającym powodem do zaczerpnięcia opinii specjalisty-psychologa-psychoterapeuty. Jeśli temat utrudnia Panu normalne funkcjonowanie należy przyjrzeć się tematowi od strony psychologicznej.