Częsta masturbacja a wynik badania na testosteron

1)Czy masturbacja przed badaniem krwi na poziom testosteronu może zaważyć na wyniku?Tzn. czy jeśli się ktoś masturbował wiele razy (wiele dni),to czy przez to poziom testost. może wyjść na badaniu wyższy/niższy? 2)Masturbuję się prawie codziennie (kilka razy na dzień).Więc, jeśli nagle bym przestał (przed badaniem krwi) to jak by to wpłynęło na poziom testost. (na wyniku badania krwi)? 3)Podsumowując:czy masturbacja(częsta), bądź też jej zaprzestanie, wpływa na wynik? jeśli tak to w jaki sposób?

Masturbacja nie ma istotnego wpływu na poziom testosteronu, ważna jest pora badania, powinno się badać rano, nad ranem jest najwyższy poziom.
Wytrysk ma natomiast wpływ na poziom prolaktyny, po wytrysku prolaktyna (PRL) wzrasta.
Pozdrawiam. JW