Wstrzemięźliwość od masturbacji przed badaniami hormonalnymi

Witam. Jestem mężczyzną, mam19 lat i zamierzam wykonać sobie badania testosteronu, prolaktyny i estradiolu. Wiem że badanie należy wykonać na czczo rano, ale czy oprócz tego powinienem przez jakiś czas zachować wstrzemięźliwość od masturbacji. Czytałem że może ona mieć wpływ na wyniki tych badań(m. in. obniżać poziom testosteronu) i nie wiem czy to prawda. Jeśli powinienem zachować wstrzemięźliwość to przez jaki okres przed badaniem?

Nieprawidłowe wyniki wymagaja powtórzenia.
Pozdrawiam. JW