Przedwczesny wytrysk - czy przyczyną może być częsta masturbacja?

Mam 16 lat i masturbuję się od 13. roku życia. Na początku było to kilka razy dziennie, później zacząłem się ograniczać i teraz robię to raz na tydzień. Jednak po tygodniu wstrzemięźliwości napięcie seksualne jest tak duże, że wystarczy mi niecała minuta, żeby dojść. Boję się, że mam przedwczesny wytrysk. Czy zaprzestanie masturbacji może pomóc mi w odwróceniu nawyku do szybkiego osiągnięcia orgazmu? Po ilu tygodniach odczuję różnicę? Jestem w stanie całkowicie zaprzestać masturbacji, jeśli to mi pomoże. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam wszystkich użytkowników!
16 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Problem przedwczesnego wytrysku jest jednym z częstszych zaburzeń seksualnych u mężczyzn.
Często brak kontroli odruchu wytrysku ma miejsce u mężczyzn w młodym wieku, którzy uczą się go kontrolować z biegiem czasu. Masturbacja jest jedną z technik, które pozwalają wydłużyć czas trwania stosunku.

Warto się zastanowić, czy nie ma innych dodatkowych czynników/bodźców, które mogły wpłynąć na przyspieszenie wytrysku. Samo zaprzestanie masturbacji niekoniecznie wpłynie na poprawę kontroli. Problem często ustępuje wraz z czasem, kiedy to nabiera się coraz większego doświadczenia i uczy się kontrolować swoje reakcje.

Oprócz masturbacji przed stosunkiem istnieje wiele technik, które mogą wpływać pozytywnie na wydłużenie czasu potrzebnego do osiągnięcia wytrysku: picie niewielkiej ilości alkoholu przed stosunkiem, używanie prezerwatyw, jeden stosunek po drugim, metody treningowe, czyli specjalnie opracowane zestawy ćwiczeń - zarówno indywidualne, jak i dostosowane dla obojga partnerów.

Póki co, możesz zastosować formę ćwiczeń, aby móc stopniowo przejmować kontrolę nad własnym ciałem.

Pozdrawiam serdecznie!