Czy przedwczesny wytrysk może być wynikiem masturbacji?

Witam, mam 22 lata. Mam problem z przedwczesnym wytryskiem. Prawie Codziennie współżyje z dziewczyną, ale gdy nie robimy tego 2 dni pomagam sobie masrurbacją. Wcześniej nie miałem problemu z szybkim dochodzeniem. Czy problem może stanowić masturbacja ?

https://terapiaslomka.wordpress.com/

W wielu przypadkach, kiedy mężczyźni mówią, że mają przedwczesny wytrysk należy zastanowić się, co to właściwie oznacza. Pan diagnozuje to właściwie jednoznacznie, ale należy zwrócić uwagę na kryteria, które do tego wniosku prowadzą.
- czy wytrysk jest przez Pana kontrolowany? Tzn. czy czuje Pan, że wytrysk się zbliża, czy nie? Jeśli nie ma Pan żadnej kontroli, to znaczy nie może Pan na przykład przerwać ruchów frykcyjnych, aby przedłużyć stosunek, to można się zastanowić na zasadnością diagnozy przedwczesnego wytrysku.
- czy kłopot z przedwczesnym wytryskiem występuje zawsze, czy nie? Jeśli zdarza się to, co jakiś czas, to nie jest to przedwczesny wytrysk. Skrócenie czasu trwania stosunku może nastąpić na przykład po przerwie we współżyciu (na przykład po kilku dniach).
- jak długo trwa stosunek? czy jest to czas mierzony w sekundach? Jeśli stosunek trwa więcej niż 45-60 sekund, to nie mówimy o przedwczesnym wytrysku.
- czy Pana życie seksualne jest regularne? Pisze Pan, że współżyje codziennie, ale zaznacza Pan także, że są przerwy. To może świadczyć o nieregularności, a ta może wpływać na to, że krótsze stosunku będą się pojawiać.
- czy masturbacja może mieć wpływ na skrócenie czasu trwania stosunków seksualnych? Nie znam naukowych danych, które by to potwierdzały.
Pozdrawiam serdecznie,
www.grabowski.gr
seksuolog@grabowski.gr