Jak radzić sobie z przedwczesną erekcją?

W jaki sposób można poprawić przedwczesny wytrysk ? nie wiem czy moge to tak nazwać. Ale podczas masturbacji samemu erekcja jest szybka , jeżeli Pieszczoty wykonuje Kobieta to trochę czasu na to potrzeba . Natomiast jeżeli chodzi o sex wystarczy pare min. i ponownie jest szybka erekcja . Potrzebuje odpowiedniej rady

Dzień dobry.

Nie do końca wiem, czy pyta Pan o przedwczesny wytrysk (ejakulację) czy erekcję (wzwód penisa), o której trudno powiedzieć, że może być "przedwczesna", dlatego proszę o doprecyzowanie pytania.

Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Erekcja jest to wzwód (sztywność członka).
Ejakulacja to wytrysk.

Dość krótki czas trwania stosunku i niewielka kontrola nad momentem wytrysku jest niejako naturalna w niektórych sytuacjach, np.: u młodych mężczyzn, rozpoczynających dopiero współżycie seksualne, po dłuższej przerwie we współżyciu, uprawiających seks nieregularnie itp. W takich sytuacjach nie podejmuje się leczenia. Zazwyczaj czas stosunku naturalnie wydłuża się z czasem i rosnącym doświadczeniem.
Wspomina Pan jednak, że podczas stosunku jest to "parę minut", co może oznaczać zarówno wytrysk przedwczesny (poniżej 1-2 minut) - jak i zupełnie prawidłowy czas trwania stosunku, który statystycznie wynosi właśnie kilka minut (mniej niż 10).

Zachęcam do lektury licznych artykułów na portalu, a w razie dalszych wątpliwości - osobisty kontakt z seksuologiem.

Pozdrawiam!