Masturbacja i ryzyko przedwczesnego wytrysku podczas seksu z dziewczyną

Witam,poznałem jakiś czas temu dziewczynę i niedługo będziemy w związku.Wcześniej masturbowałem się jakieś 4 razy w tygodniu, ale robiłem to coraz rzadziej w chwili obecnej nie robiłem tego już jakiś czas. Boje się,że gdy dojdzie do zbliżenia będę miał przedwczesny wytrysk.Czy zaprzestanie masturbacji może pomóc czy pogorszy sprawę a może wraz z częstością uprawiania seksu przedwczesny wytrysk może ustąpić?
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Czy masturbacja może źle wpływać na potencję?

Dzień dobry.

Przedwczesny wytrysk może nastąpić, gdy będzie się Pan denerwował i martwił, że nastąpi. Masturbowanie się w przeszłości wydaje się mieć w tym wypadku podrzędne znaczenie. Ważne, by - jeśli dojdzie do zbliżenia - cieszył się Pan nim wspólnie z dziewczyną. Skupianie się na sobie i swoim członku nie będzie sprzyjać zadowoleniu. "Pierwszy raz" może nie być też taki, jak by Pan chciał, jednak nie należy się tym przejmować - jak każda czynność, seks również wymaga "treningu".
Warto też, by nie zapomnieć o odpowiednim zabezpieczeniu się przed niechcianą ciążą.

Pozdrawiam.

0

Dzień dobry!

Wytrysk przedwczesny jest niejako naturalny w niektórych okolicznościach - np. u mężczyzn młodych, rozpoczynających dopiero życie seksualne, po dłuższym okresie abstynencji, wchodzących po przerwie w nowy związek czy przy nieregularnym współżyciu.
Jest możliwe i prawdopodobne, że podczas pierwszych Państwa kontaktów czas stosunku może być stosunkowo krótki a kontrola nad momentem wytrysku niewielka.
Zazwyczaj sytuacja naturalnie poprawia się z czasem, rosnącym doświadczeniem i regularnym współżyciem.

Pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty