Masturbacja i ryzyko przedwczesnego wytrysku podczas seksu z dziewczyną

Witam,poznałem jakiś czas temu dziewczynę i niedługo będziemy w związku.Wcześniej masturbowałem się jakieś 4 razy w tygodniu, ale robiłem to coraz rzadziej w chwili obecnej nie robiłem tego już jakiś czas. Boje się,że gdy dojdzie do zbliżenia będę miał przedwczesny wytrysk.Czy zaprzestanie masturbacji może pomóc czy pogorszy sprawę a może wraz z częstością uprawiania seksu przedwczesny wytrysk może ustąpić?

Dzień dobry.

Przedwczesny wytrysk może nastąpić, gdy będzie się Pan denerwował i martwił, że nastąpi. Masturbowanie się w przeszłości wydaje się mieć w tym wypadku podrzędne znaczenie. Ważne, by - jeśli dojdzie do zbliżenia - cieszył się Pan nim wspólnie z dziewczyną. Skupianie się na sobie i swoim członku nie będzie sprzyjać zadowoleniu. "Pierwszy raz" może nie być też taki, jak by Pan chciał, jednak nie należy się tym przejmować - jak każda czynność, seks również wymaga "treningu".
Warto też, by nie zapomnieć o odpowiednim zabezpieczeniu się przed niechcianą ciążą.

Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Wytrysk przedwczesny jest niejako naturalny w niektórych okolicznościach - np. u mężczyzn młodych, rozpoczynających dopiero życie seksualne, po dłuższym okresie abstynencji, wchodzących po przerwie w nowy związek czy przy nieregularnym współżyciu.
Jest możliwe i prawdopodobne, że podczas pierwszych Państwa kontaktów czas stosunku może być stosunkowo krótki a kontrola nad momentem wytrysku niewielka.
Zazwyczaj sytuacja naturalnie poprawia się z czasem, rosnącym doświadczeniem i regularnym współżyciem.

Pozdrawiam!