Planowanie inicjacji seksualnej a strach przed przedwczesnym wytryskiem

Witam, mam 19 lat. Z dziewczyną powoli planujemy pierwszy raz. Jednak istnieje pewien problem - obawiam się przedwczesnego wytrysku. Podczas masturbacji czas do wytrysku wynosi 8-10 minut. Ostatnio partnerka "bawiła się" penisem, doszedłem po około niecałych dwóch minutach, ale wcześniej pieściłem jej piersi i pochwę. Powinienem udać się już teraz do seksuologa, czy może poczekać na pierwszy raz i sprawdzić, jak będzie to wyglądało podczas seksu?

Dzień dobry!

Duża pobudliwość, szybkie osiąganie podniecenia i orgazmu jest naturalne dla mężczyzn młodych, rozpoczynających dopiero życie seksualne, rozpoczynających aktywność seksualną z nową partnerką itp. Jest możliwe i bardzo prawdopodobne, że podczas pierwszego stosunku (i generalnie w pierwszym okresie współżycia) czas trwania stosunku nie będzie tak długi, jak chciałby Pan. Prawdopodobnie jednak z czasem, regularnym współżyciem, rosnącym doświadczeniem i lepszym rozumieniem reakcji swojego ciała, czas trwania zbliżeń naturalnie sam będzie wydłużał się. Problem przedwczesnego wytrysku może spotęgować obawa przed tym, koncentrowanie się na tym problemie, przywiązywanie do niego nadmiernej wagi itp. Warto zachować pozytywne myślenie, radość z rozpoczęcia współżycia, cieszyć się przyjemnością i założyć, że nawet jeśli wytrysk pojawi się zbyt szybko, nie oznacza to niepowodzenia. Zawsze możliwe jest kontynuowanie pieszczot, zaspokojenie partnerki w inny sposób, drugi stosunek itd. Czas i sposób reakcji może tez zmienić np. użycie prezerwatywy, atmosfera i przebieg zbliżenia itp.

Pozdrawiam!

Jest spora możliwość , że kontakty będą krótkie.
Do lekarza seksuologa jest celowe pójść dopiero po kilku miesiącach regularnego współżycia.
W dużej części przypadków objaw stopniowo ustępuje.
Pozdrawiam. JW, Poznań.