Czy częsta masturbacja może być przyczyną przedwczesnego wytrysku?

Jestem facetem i mam 18 lat, masturbuję się dosyć często i zastanawiam się czy to jest przyczyna mojego problemu.. czyli przedwczesnego wytrysku, nie uprawiałem jeszcze seksu, ale czasem gdy tylko całuję się z moją dziewczyną to już czuję że lekko wytryska sperma, martwi mnie to, bo boję się czy to nie będzie uciążliwe w przyszłym współżyciu.. Proszę o pomoc! :(

Witaj
to co opisałeś jest udziałem wielu młodych mężczyzn, natomiast jeśli nie uprawiasz seksu z partnerem to nie może być mowy o przedwczesnym wytrysku, gdyż nie spełniasz warunków jakie są przy występowaniu tej dolegliwości. To co opisujesz jest norma i ustępuje po rozpoczęciu regularnego współżycia. Jest to częste u młodych osób z wysokim napięciem podniecenia, to tzw. preejakulat.
Pozdrawiam

Dzień dobry!

Stosunkowo krótki czas stymulacji i mała kontrola nad momentem wytrysku jest charakterystyczny i niejako naturalny dla mężczyzn młodych, rozpoczynających dopiero współżycie seksualne lub współżyjących nieregularnie.
Zazwyczaj sytuacja samoistnie zmienia się z czasem, rosnącym doświadczeniem, stażem relacji i regularnym współżyciem.
Dopiero, kiedy tak się nie dzieje, możemy mówić o wytrysku przedwczesnym, który można leczyć.

Masturbacja nie jest jedyną i bezpośrednią przyczyną wytrysku przedwczesnego. Wynika on jednocześnie z wielu różnych czynników.

Pozdrawiam!