Przedwczesny wytrysk u nastolatka przy regularnej masturbacji

Jestem młody. Współżyłem już kilka razy. Jednak podczas tych stosunków zauważyłem, że bardzo szybko się podniecam i szybko dochodzę do wytrysku. Stosunki trwały mniej więcej od 1 minuty do około 5 minut. Wcześniej regularnie i dość często się masturbowałem. Czy to jest przyczyną wczesnego wytrysku? Czy jest to spowodowane czym innym?

Dzień dobry.

Masturbacja może być przyczyną kłopotów seksualnych, nie wydaje się jednak, by miał Pan powody, by zadręczać się jej skutkami. Jak Pan pisze, uprawiał Pan seks dopiero kilka razy. Wzrost doświadczeń w tej płaszczyźnie powinien w naturalny sposób rozwiązać sygnalizowany problem.

Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Tzw. przedwczesnego wytrysku nie diagnozuje się u mężczyzn bardzo młodych, którzy dopiero rozpoczynają życie seksualne. Wspomina Pan, że jak dotąd współżył kilkakrotnie, co jest zbyt małą próbą. Po kilku-kilkunastu pierwszych w życiu stosunkach seksualnych, wytrysk przedwczesny można by stwierdzić niemal u wszystkich mężczyzn. Istnieją okoliczności, w których brak kontroli nad wytryskiem i wytrysk zbyt wczesny jest naturalny, fizjologiczny. Są to np.: rozpoczynanie życia seksualnego, pierwsze zbliżenia seksualne po okresie abstynencji (np. z powodu braku partnerki), pierwsze zbliżenia z nową, atrakcyjną partnerką itp. Wysoki poziom podniecenia i duża pobudliwość jest charakterystyczna dla młodych mężczyzn. Z dużym prawdopodobieństwem Pańskie problemy miną wraz z mijającym czasem i rosnącym doświadczeniem, przy czym czas trwania stosunku, który wynosi 5 minut jest już wynikiem przeciętnym i dalekim od diagnozy wytrysku przedwczesnego. Sposoby opóźniania wytrysku stosowane przez mężczyzn to np.: - używanie zwykłej prezerwatywy - używanie prezerwatywy i środków o działaniu znieczulającym, zmniejszających doznania - po pierwszym wytrysku chwila odpoczynku i podejmowanie drugiego stosunku - masturbacja przed stosunkiem - wypicie przed zbliżeniem niewielkiej ilości alkoholu - stosowanie metod relaksacyjnych - obserwowanie siebie, jakie zachowania seksualne i jakie zachowania partnerki są najbardziej podniecające i doprowadzają do natychmiastowego wytrysku oraz kontrolowanie ich, odsuwanie w czasie - nauka kontrolowania momentu wytrysku podczas masturbacji w samotności a następnie także z partnerką i przy jej udziale - rozpoczynanie zbliżenia od pieszczot i/ lub orgazmu dla partnerki (np. poprzez pieszczoty dłonią, seks oralny, pieszczoty piersi) a dopiero po jej satysfakcji przechodzenie do pełnego stosunku itp. Masturbacja nie wpływa na Pana dzisiejsze trudności. Tak przebiega zdrowy, naturalny rozwój seksualny. W okresie dorastania masturbuje się (według różnych statystyk) nawet 90% chłopców i nie musi to nieść żadnych negatywnych konsekwencji w życiu dorosłym. Również trudności ze zbyt wczesnym wytryskiem są trudnością powszechną i nauka kontroli momentu wytrysku jest zadaniem większości mężczyzn u początków ich życia seksualnego.

Pozdrawiam!

Brak kontroli nad wytryskiem jest właściwie fizjologią na początku wspólżycia, choć tylko część młodych "tak ma"...
Jest sens zająć sie tym za kilka miesięcy...
Mam nadzieję, że takiej potrzeby wtedy nie bedzie.
Pozdrawiam. JW