Problem z przedwczesnym wytryskiem i erekcją po wytrysku jako skutek masturbacji

Witam. Mam 20 lat i spore problemy. Zacznę od tego, że od dziecka masturbowałem się nie zdając sobie sprawy jakie są tego skutki. Teraz mam problem z przedwczesnym wytryskiem oraz erekcją po wytrysku. Teraz mam dziewczynę i jesteśmy coraz bliżej pierwszego razu. Chcę to naprawić, zacząłem brać tabletki tj. orgasam controll ale bez efektów. Ćwiczę mięśnie Kegla, kupiłem spray opóźniający wytrysk. Jednak chciałbym na stałe zlikwidować ten problem jeśli jest to możliwe. Bardzo proszę o pomoc.

Witam. Masturbacja nie jest przyczyną przedwczesnego wytrysku. Tabletki orgasam controll i wiele podobnych, dostępnych bez recepty - to tylko trik marketingowy. Działają na zasadzie placebo i drenują ludziom kieszeń. Żeby skutecznie leczyć wytrysk przedwczesny należy zasięgnąć porady lekarza seksuologa. Obecnie są skuteczne metody leczenia WP, lecz konieczna jest prawidłowa diagnostyka i wykluczenie poważnych przyczyn tego zaburzeni.
Pozdrawiam serdecznie,
Jarosław Lenartowicz

Dzień dobry!

Wytrysk przedwczesny nie musi mieć żadnego związku z masturbacją.
Niewielka kontrola nad momentem wytrysku oraz skrócony czas trwania stosunku/ masturbacji są niejako naturalne dla mężczyzn młodych, rozpoczynających dopiero życie seksualne. A brak erekcji po wytrysku nie jest zaburzeniem - jest to prawidłowa, naturalna reakcja ciała, która dotyczy większości mężczyzn.
Odradzam stosowanie suplementów diety i środków dostępnych bez recepty, ponieważ nie są one skuteczne, a ich stosowanie może być wręcz ryzykowne.
Zachęcam za to do spokojnej lektury np. artykułów czy książki dot. seksualności młodych ludzi, aby zwiększyć swoją wiedzę, ustrzec się przed niepotrzebnym stresem, nazbyt zadaniowym podejściem do seksu i poprawić pewność siebie.

Pozdrawiam!