Masturbacja bez wytrysku jako technika zwalczająca przedwczesny wytrysk

czy masturbacja nie doprowadzająca do wytrysku może być techniką na zwalczanie przedwczesnego wytrysku????

Dzień dobry!

Nie. Raczej masturbacja, podczas której obserwuje się reakcje swojego ciała, uczy rozpoznawać różne stopnie podniecenia i stopniowe opóźniać moment wytrysku.
Opinie seksuologów dot. tego typu metod treningowych są jednak podzielone, mają one także wady.
Jeśli rzeczywiście mężczyzna zauważa/ podejrzewa u siebie wytrysk przedwczesny, konieczna jest konsultacja z seksuologiem, szczegółowy wywiad, wykonanie badań diagnostycznych i podjęcie leczenia farmakologicznego i/ lub psychoterapeutycznego. Jest to także okazja do rozmowy o tym, czy w tym konkretnym przypadku (mechanizm, przebieg, przyczyny wytrysku przedwczesnego u każdego mężczyzny są nieco inne) metody treningowe są właściwą drogą.

Pozdrawiam!