Czy przedwczesny wytrysk może być spowodowany masturbacją?

Witam, mam problem z masturbacja dość często się do niej skłaniam mimo to, że mam stałą atrakcyjna partnerkę z którą regularnie uprawiam seks o ile można to nazwać seksem... gdyż po kilkunastu sekundach jest po wszystkim .. czy przedwczesny wytrysk jest spowodowany tą masturbacją ? da się wyleczyć przedwczesny wytrysk ? proszę o pomoc..
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Dzień dobry!

Wytrysk przedwczesny może mieć różne przyczyny, podstawy. Nawyki masturbacyjne (masturbacja szybka, mechaniczna, uzależnienie itp.) mogą być jedną z nich, ale masturbacja sama w sobie bezpośrednio nie powoduje wytrysku przedwczesnego.

Tak, jest możliwe leczenie. Zazwyczaj jest to leczenie farmakologiczne i/ lub psychoterapeutyczne. Proszę zgłosić się do seksuologa w swojej okolicy.

Pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty