Przedwczesny wytrysk u nastolatka podczas stosunku i masturbacji

Przedwczesny wytrysk. Mam 19ście lat, w młodszym wieku wiodłem satysfakcjonujące życie seksualne, od pewne czasu mam nową partnerkę i tutaj pojawia się problem przedwczesnego wytrysku. Zaledwie po kilku ruchach w pochwie dochodzi do wytrysku, nie raz nawet przed włożeniem i lekkim dotykaniem prącia przez pochwę doszło do wytrysku. Podczas masturbacji również bardzo szybko dochodzę, bardzo proszę o pomoc, nie wiem czy udać się do seksuologa, czy zaprzestanie masturbacji pomoże ?

Trudno coś konkretnego powiedzieć, jak nie wiadomo, jak długo trwa znajomość i jak częste jest wspólżycie.
Proszę o uzupełnienie.
Gdy ma się stałą partnerkę, to częstość masturbacji powinna być znikoma...
Pozdrawiam.