Przedwczesny wytrysk i problemy z seksem przy nowej partnerce

Witam, mój problem to przedwczesny wytrysk. Do erekcji dochodzi do mnie już podczas przytulania, a kończę po kilku ruchach w pochwie partnerki. Dodatkowo po dłuższej przerwie czuję że dochodzi do orgazmu już w chwili włożenia prącia. Mam teraz nową partnerkę która na dodatek jest dziewicą i nie chciałbym żeby jej pierwszy raz był tak tragiczny. Pozdrawiam i czekam na pomoc.

Dzień dobry!

Przede wszystkim zachęcam do zmiany swojego sposobu myślenia. Spodziewanie się "tragicznego" seksu z pewnością nie pomaga w rozwiązaniu problemu, a jedynie go utrwala, przy okazji obniżając Pana samoocenę. Jest naturalne, że początki życia seksualnego wiążą się z różnego rodzaju trudności. "Pierwszy raz" nigdy nie okazuje się "najlepszym seksem w życiu". Chyba że pod względem wyjątkowości przeżyć emocjonalnych, dobrej atmosfery itp. Podczas seksu z nową partnerką-dziewicą warto zadbać o wiele elementów - odpowiednie rozbudzenie, podniecenie kobiety, danie poczucia bezpieczeństwa i akceptacji, atmosfera romantyzmu, ale też luzu i radości itp. Czas trwania penetracji nie jest najważniejszym z tych elementów.

Może Pan także porozmawiać z partnerką o tym, że czas trwania samego stosunku prawdopodobnie będzie dość krótki.

Leczenie wytrysku przedwczesnego (jeśli taką diagnozę postawi lekarz) polega zazwyczaj na leczeniu farmakologicznych oraz/ lub psychoterapii. W toku psychoterapii omawiane są także metody treningowe, "ćwiczenia", które można wykonać zarówno podczas masturbacji, jak i kontaktu z partnerką i które uczą zwiększania kontroli nad momentem wytrysku u wydłużania czasu stosunku.
Proszę zgłosić się do seksuologa w swoim mieście.

Pozdrawiam!

Witam,

Proponuję na początek spróbować masturbacji przed stosunkiem oraz porozmawiać otwarcie z partnerką. Obie rzeczy z pewnością znacznie zmniejszą ryzyko szybkiego wytrysku (bo czy rzeczywiście jest on przedwczesny trudno jednoznacznie zdiagnozować). Gdyby trudno było poradzić sobie samemu, proponuję udać się do seksuologa.

Pozdrawiam