Ryzyko wystąpienia przedwczesnego wytrysku po przerwie

Witam. Przejdę od razu do sedna sprawy. Nie uprawiałem sexu już jakieś 7 miesięcy, bo nie było takiej potrzeby. Mam 17 lat seks uprawiałem już wielokrotnie. Moje pytanie jest takie, czy nie dojdzie do szybkiego wytrysku, bo chciałbym zaspokoić partnerkę. We wcześniejszych razach nie dochodziło, ale się trochę obawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wczesny wytrysk często występuje po długiej abstynencji seksualnej oraz po rozpoczęciu współżycia z nową, atrakcyjną partnerką. Na przedwczesny wytrysk może mieć też wpływ stres, lęk i presja, pod jaką jest mężczyzna. W Twoim wypadku mogą wpłynąć na to wszystkie czynniki na raz. Dlatego sądzę, że warto, żebyś skupił się na dawaniu i czerpaniu przyjemności z seksu z nową partnerką. Seks nie jest sprawdzianem Twojej sprawności fizycznej czy "długodystansowości". Podczas pierwszych stosunków z nową partnerką najważniejsze jest poznawanie potrzeb i czułych miejsc drugiej osoby, koncentrowanie się na wzajemnej przyjemności. Idealny seks znajdujemy wyłącznie w filmach. W realnym życiu warto zwracać uwagę na drugą osobę i jej potrzeby, gdyż dobre samopoczucie i atmosfera są ważniejsze niż długość stosunku.

Pozdrawiam