Czy zaprzestanie masturbacji spowoduje brak przedwczesnego wytrysku?

  Witam, Mam 16 lat i masturbuję się od 3-4 lat. Od pewnego czasu zaczęły się u mnie problemy z przedwczesnym wytryskiem (zaczyna się po jakiś 3 minutach). Czy zaprzestanie masturbacji pozwoli mojemu organizmowi do powrotu do normy?

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Masturbacja jest stosowana w celu wydłużenia trwania stosunku. Możesz sam sprawdzić, czy zaprzestanie masturbacji wpłynie w jakikolwiek sposób na wydłużenie trwania samego aktu. Warto natomiast byś zastanowił się, czy nie zmieniły się inne czynniki, np. czy nie korzystasz z dodatkowych źródeł podniety w trakcie masturbacji. Zmiana bodźców seksualnych w celu podniecenia się może znacząco przyspieszać wytrysk.
Możesz ćwiczyć kontrolę wytrysku, kiedy się masturbujesz. Dobrym ćwiczeniem jest także wstrzymywanie strumienia moczu w trakcie oddawania go. W ten sposób trenujesz mięśnie Kegla, które mogą pozwolić na opóźnienie wytrysku.
Przedwczesny wytrysk jest zwykle spowodowany różnego rodzaju problemami psychicznymi i małym doświadczeniem seksualnym. Wraz z ilością doświadczeń problem ten samoistnie ustępuje. Jesteś młodym mężczyzną i jeszcze nie współżyjesz, dlatego na razie nie musisz przejmować się szybkością, z jaką dochodzi do wytrysku. Warto natomiast ćwiczyć kontrolę swoich reakcji, by w przyszłości nie mieć takiego problemu.

Pozdrawiam