Czy zaprzestanie masturbacji poprawi jakość stosunków?

Witam, Moje pytanie dotyczy tego, czy częsta masturbacja wpływa na stosunki z kobietą. Mam 19 lat i jestem uzależniony od masturbacji od przynajmniej 5 lat, po 2-4 razy dziennie. Zauważyłem, ze gdy dochodzi do zbliżenia z kobieta nie mam problemu ze wzwodem, lecz z szybkim zakończeniem "interesu", za szybkim - stosunek nie trwa tyle, ile powinien trwać, oczywiście jestem zdolny do dalszego działania po kilkunastominutowej przerwie, ale nadal nie zadowalająco. Przy pierwszym zbliżeniu, podejściu, nie umiem nad tym zapanować i często za często "finish". Podejrzewam, że ma to związek z masturbacją, od której, jak już wyżej napisałem, jestem uzależniony. Chciałbym prosić o radę, sposób przeciwdziałania. Czy powinienem się skontaktować z lekarzem, czy też zastosować "detoks" od uzależnienia? Serdecznie pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Masturbacja, która jest stosowana jako metoda rozładowania napięcia seksualnego u młodych mężczyzn, nie jest uzależnieniem. Masz takie potrzeby, więc potrzebujesz częstszej masturbacji. Nie oznacza to jednak, że będziesz miał problemy ze stosunkiem z partnerką.
Młodzi mężczyźni mają bardzo duże potrzeby seksualne. Natomiast dziewczęta w tym samym wieku nie potrzebują tak wiele seksu. Dlatego masturbacja jest dobrym i jak najbardziej zdrowym sposobem na rozładowanie napięcia seksualnego.
Nie musisz stosować "detoksu", bo to nie zmieni szybkości, z jaką osiągasz orgazm. A wręcz przeciwnie, może jeszcze bardziej przyspieszyć moment wytrysku w kontakcie z partnerką. Pierwsze doświadczenia seksualne bardzo silnie podniecają, przez co wytrysk następuje po krótkim czasie. Masturbacja pozwala zwiększać kontrolę nad reakcjami swojego ciała. Przedwczesny wytrysk jest charakterystyczny dla młodych mężczyzn. Zwykle problem zanika samoistnie w trakcie zdobywania seksualnych doświadczeń, podwyższenia kontroli swojego ciała oraz "spowszednienia" bodźców seksualnych. Obecnie wszystkie, nawet najsubtelniejsze bodźce seksualne oddziałują na Ciebie bardzo silnie. Z czasem reakcja na takie bodźce jest słabsza, a przez to podnieceni jest mniejsze.
Warto, żebyś pracował nad zrozumieniem swojego ciała i poznawał jego reakcje. Da Ci to możliwość wydłużenia stosunków seksualnych. Jeśli chcesz, możesz w tej sprawie skontaktować się z seksuologiem.

Pozdrawiam