Czy masturbacja może się odbić na na stosunku?

Witam. Mam 20 lat. Chciałbym zasięgnąć opinii specjalisty, gdyż trochę wstydzę się iść do lekarza, no chyba, że będzie to konieczność. Dlatego forma incognito mi odpowiada. Ostatnio zacząłem się interesować sprawami seksualnymi, gdyż poznałem cudowna dziewczynę i w chwili zbliżenia chciałbym wypaść jak najlepiej. Jednak zauważyłem, że moje wiązadełko jest chyba za krótkie, ponieważ w czasie wzwodu ściągając napletek zsuwa on się tylko za obrys żołądzi, gdzie zostają fałdki skóry. Gdy pociągnę dalej to skóra pociąga zaraz za sobą żołądź. Chciałbym wiedzieć również jaki wpływ na stosunek ma częste masturbowanie się (ok 3-4 razy w tyg., czasem częściej). Kiedyś zauważyłem, że zaciskając nogę na nogę (mięśnie kegla) mogę osiągnąć wytrysk bardzo szybko, w kilkanaście sekund nawet. Jednak w chwili końca nasienie sobie wypływa, a doznanie nie jest tak duże, ale bez zaciskania trwa to dłużej i doznanie jest większe. Piszę to ponieważ 2 dni temu prawie doszło do zbliżenia z moją partnerką, jednak powiedziałem, że za krótko się znamy, a faktycznie obawiałem się, bo to mój i jej pierwszy raz. Więc doszło do miłości francuskiej i tu narodziły się moje obawy ponieważ trwało to ok. 3 minut i doszedłem. Trochę, a nawet bardzo się boję, że mogę dać plamę. Czy taka szybka masturbacja może się odbić na na stosunku? Już nie wiem co mam robić i do kogo się z tym zwrócić.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Problemy związane z napletkiem warto skonsultować z lekarzem urologiem.
W młodym wieku bardzo silnie odbierasz bodźce seksualne oraz masz niewielkie doświadczenie. Dlatego intensywne doznania, takie jak seks oralny czy rozpoczęcie współżycia powodują u Ciebie silne podniecenie, a w konsekwencji szybki wytrysk. Wraz ze zdobywaniem doświadczeń seksualnych oraz z pogłębianiem znajomości własnego ciała i jego fizjologii, problemy z przedwczesnym wytryskiem ustępują.
Masturbacja nie wpływa na tego rodzaju problem. W trakcie masturbacji również poznajesz swoje potrzeby i możesz sam starać się uczyć kontrolowania czasu, po jakim dochodzi do wytrysku.
Warto jednak porozmawiać z partnerką o swoich obawach i lękach. Sądzę, że ona boi się pierwszego razu równie mocno, jak Ty i także ma obawy, co do tego, jak wypadnie w Twoich oczach. Seks ma być przyjemnością i o tym powinniście pamiętać. To nie są wyścigi lub test wydolnościowy. Postarajcie się zapewnić sobie komfort i skupić się na wzajemnym dawaniu i czerpaniu przyjemności.

Pozdrawiam