Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 2 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Obawy przed pierwszym stosunkiem seksualnym

Witam. Jestem już dość długo ze swoją dziewczyną i doszliśmy do wniosku, że chcielibyśmy zaczac wspolczyć ze sobą. Mam obawy że mogę nie byc zbyt dobry w sensie że za szybko dojdę. Wczesniej masturbowałem się i no troche czasu mineło zanim dochodziło do wytrysku. Podczas wspolnych pieszczot itp ocierania się że tak to ujme oboje doszlismy fakt że ja później niż ona. To boję się że moze dojsc do wytrysku bardzo szybko badz nawet zanim dojdzie dopenetracji. co zrobic by tak nie bylo ?
MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu

Związek ze starszym mężczyzną

Szybki wytrysk przy inicjacji jest normalną rzeczą.
Trzeba się z tym liczyć i nie przejmować się.
Dopiero po kilku miesiącach braku kontroli nad wytryskiem, przy regularnym współżyciu z jedna partnerką, jest celowe odwiedzić lekarza seksuologa.
Pozdrawiam.

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0

Dzień dobry!

Brak pełnej kontroli nad wytryskiem i wczesny wytrysk dotyczy większości mężczyzn, którzy rozpoczynają współżycie. W jakimś stopniu jest to naturalne i nie do uniknięcia, ponieważ pobudzenie i napięcie seksualne oraz emocjonalne jest wtedy zazwyczaj bardzo duże. W jakimś stopniu może pomóc masturbacja tego samego dnia przed zbliżeniem, wypicie niewielkiej (!) ilości alkoholu czy metody relaksacyjne, a także wcześniejsze regularne pieszczoty z partnerką, oswojenie się z sytuacją jej nagości, rozpoznanie kto, w jakim tempie i w jaki sposób osiąga orgazm. Część mężczyzn podczas masturbacji trenuje przerywanie stymulacji, świadome osłabianie podniecenia i w ten sposób opóźnianie wytrysku. Po pierwszym stosunku z dziewczyną zawsze można również podjąć, po chwili przerwy, kolejne zbliżenie. Najważniejsze jednak podejść do tematu bez zbędnych obaw i rozmyślania oraz zakładania "najgorszego" - z radością i optymizmem.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy