Jak przedłużyć stosunek z partnerką?

Witam. Mam 18 lat i mam pewien problem. Osiągam orgazm bardzo szybko przy stosunku z moją dziewczyną. Czasami po kilku ruchach. Używałem prezerwatywy z żelem znieczulającym, nie dawało jednak to pożądanego efekty. Może problem ten tkwi w mojej psychice. Dodam też, że bardzo mocno jestem podniecony przed stosunkiem. Mam nadzieję iż można jakoś przedłużyć mój stosunek z partnerką. Pozdrawiam

Dzień dobry!

Nie wspomina Pan, od jak dawna współżyje oraz czy jest to współżycie regularne i jak częste. U mężczyzn młodych, rozpoczynających dopiero życie seksualne i współżyjących nieregularnie, niewielka kontrola nad momentem wytrysku jest niejako naturalna. Zazwyczaj czas trwania stosunku stopniowo wydłuża się. Zachęcam do lektury licznych artykułów na portalu dot. m.in. wpływu stresu, lęku i napięcia na kondycję seksualną, a także metod rozpoznawania i opóźniania momentu wytrysku, które można trenować zarówno podczas masturbacji, jak i kontaktów z partnerką.
W razie gdyby sytuacja nie zmieniała się z czasem, proszę wybrać się do lekarza seksuologa. Wytrysk przedwczesny skutecznie leczy się przede wszystkim farmakologicznie, niekiedy także przy wsparciu psychoterapii.

Pozdrawiam!