Czy jest sposób na zaprzestanie masturbacji?

  Witam, Wiem, że dużo osób ma z tym problem i niestety ja też. Nie wytrzymuje nawet 24 h bez masturbacji i żadna silna wola ani wiara nie pomaga. W szkole jak przytulam dziewczyny mi aż tak często nie podnosi się do góry, lecz jak spoglądam na jakieś zdjęcie na internecie od razu mi stoi i muszę się masturbować. Bardzo proszę o pomoc, bo już sobie nie daję rady.

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Masturbacje jest normalnym przejawem dojrzewania człowieka. Stosowanie tej metody w celu rozładowania napięcia seksualnego przez młodych mężczyzn nie jest uzależnieniem. Masturbując się nie działasz destrukcyjnie na swój organizm ani psychikę. Poznajesz dzięki temu swoje ciało i dajesz sobie szansę na zmniejszenie napięcia seksualnego.
W trakcie dojrzewania u młodego mężczyzny potrzeby seksualne są bardzo duże. Nie wystarczy samo przytulanie czy całowanie się z dziewczyną, by móc zaspokoić te potrzeby. Wzbranianie się przed tym naturalnym elementem dojrzewania płciowego może prowadzić do problemów psychicznych. Nic złego nie dzieje się z Tobą, ani Twoim ciałem, więc możesz być spokojny o swoje zdrowie.

Pozdrawiam