Uzależnienie od masturbacji u 22-latka

Mam 22 lata, I wydaje mi się, że okres masturbacji trwa u mnie zbyt długo, (od 13 roku życia). Obecnie mam ochotę robić tu codziennie, max co drugi dzień, czasami zdarza się 4 x w ciągu dnia, Mam obawy, że osłabiam tym organizm, Odchodzi mi ochota na poznawanie dziewczyn, kiedy ćwiczyłem na siłowni to też to robiłem, Poza tym jestem osobą niepełnosprawną, spotykajacą dużo trudności w byciu akceptowanym przez rówiesników, co mam zrobić?

Dzień dobry!

Masturbacja jest naturalnym i prawidłowym sposobem rozładowania napięcia seksualnego. A potrzeby seksualne są najczęściej objawem zdrowia.
Ludzie najczęściej zaczynają masturbować się (świadomie i celowo dla przyjemności seksualnej) tak jak Pan, właśnie u początków okresu dojrzewania. Nie ma za to takiej górnej granicy wieku, kiedy należy przestać się masturbować. Robią to zarówno trzydziestolatkowie, jak i czterdziesto- czy sześćdziesięciolatkowie. Szczególnie wtedy, kiedy nie mają możliwości zaspokoić potrzeby seksualnej podczas współżycia z partnerem/ partnerką.
Masturbacja nie osłabia organizmu.

Nie każda masturbacja, nawet bardzo częsta i regularna, musi świadczyć o uzależnieniu. Oczywiście, jest jednak możliwe także uzależnienie. Problemem jest także to, kiedy masturbacja, zamiast potrzeby seksualnej, zaspokaja inne - np. wypełnia samotność czy nudę, poprawia nastrój, rozładowuje napięcie emocjonalne.

Proszę nie myśleć o sobie źle. To dobrze, że chce Pan poprawiać swoje życie, rozwijać sobie, zmieniać coś na lepsze. Z pewnością warto, żeby zgłosił się Pan do psychologa lub psychoterapeuty i rozważył podjęcie terapii. Jej tematem może być np. stosunek do swojej niepełnosprawności, samoocena, relacje z ludźmi, akceptacja... a także seksualność.

Pozdrawiam!

Zachęcam do podjęcia psychoterapii, która pozwoli przyjrzeć się głębszym przyczynom unikania relacji i tendencji do nadmiernego poszukiwania doznań autoerotycznych. (choć w sensie zdrowotnym nie są one w żaden sposób szkodliwe). Pozwoli także poprawić samoocenę, poczucie wartości, a tym samym satysfakcje z życia.