Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 2 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak przestać się masturbować?

Proszę o pomoc, chcę przestać się masturbować, przeszkadza mi to w życiu - mam 16lat i robię to już od 2 lat, ale teraz jest gorzej, bo gdy tego nie zrobię, po 4 dniach czuję, że jądra i penis mi wybuchnął. Proszę o pomoc: jak zaprzestać masturbacji, żebym mógł żyć normalnie?
MĘŻCZYZNA, 16 LAT ponad rok temu

Czy masturbacja może źle wpływać na potencję?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!
Masturbacja jest normalnym przejawem dojrzewania człowieka. Rozwój psychoseksualny składa się wielu etapów. Jednym z nich jest wzrost potrzeb seksualnych i silna potrzeba ich rozładowania. Dlatego w trakcie okresu dojrzewania młodzi mężczyźni mają dużą potrzebę rozładowania napięcia seksualnego.
Masturbacja jest metodą, która pozwala zmniejszyć wewnętrzne napięcie i zaspokoić potrzeby seksualne. Wraz z dorastaniem masturbacja zastępowana jest współżyciem z partnerką, dlatego do momentu, kiedy rozpoczniesz współżycie masturbacja nie ma negatywnego wpływu na Twój rozwój.
Nie ma niestety metody, która pozwoli zmniejszyć lub zagłuszyć potrzeby seksualne dorastającego mężczyzny. Powstrzymywanie się od masturbacji i próby zagłuszania potrzeb seksualnych mogą prowadzić do narastania problemów psychicznych i zaburzeń w sferze seksualnej.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy