Masturbowanie od sześciu lat

Witam, mam 18lat. Masturbuje sie od ok 6 lat. Boje sie ze jak dojdzie do stosunku seksualnego to bede mieć przedwczesny wytrysk. Gdy sie masturbuje to nie trwa to długo, jakias 1 minutę. Nie oglądam filmów porno. Czy moje obawy sa na miejscu? Mam sie czym martwić ? Moze mam odstawić masturbacje do zera? Jak opóźnić wytrysk ?

Witam
Podaje Pan za mało informacji by odpowiedzieć na pytanie czy będzie Pan miał problem z przedwczesnym wytryskiem. Większość mężczyzn masturbuje się od okresu dojrzewania, więc nie jest to czynnik jeden, wystarczający. Tak więc nie sama masturbacja może prowadzić do zaburzeń co jej częstotliwość, rodzaj, czas trwania itp. Dodatkowo sytuacja ewentualnego pierwszego kontaktu z partnerką niesie za sobą stres, napięcie seksualne, które bardzo często prowadzi do szybkich stosunków - nieświadczących o problemie PW. Jeśli się Pan wcześniej nie interesował czasem trwania masturbacji prosze ją próbować wydłużyć. Wszelkie ewentualne problemy prosze konsultować z seksuologiem.
Pozdrawiam B.K.

Dzień dobry!

Masturbacja jest naturalnym, prawidłowym i powszechnym sposobem rozładowania napięcia seksualnego. Niektórzy mężczyźni doświadczają w życiu seksualnym wytrysku przedwczesnego, inni nie. Nie zależy to bezpośrednio od wcześniejszej masturbacji.

Czas trwania masturbacji nie zawsze przekłada się na czas trwania stosunków w przyszłości. Mogą być on zarówno krótsze, jak i dłuższe. Warto jednak wprowadzić do masturbacji kilka ćwiczeń, które mogłyby wydłużyć jej czas. Np. rozpoznawanie stopnia swojego nasilającego się podniecenia, przerywanie stymulacji, aby podniecenie nieznacznie opadło i moment wytrysku oddalił się, a następnie kontynuowanie.

Zachęcam do lektury licznych artykułów i książek poradnikowych, które szczegółową opisują tą i inne metody nauki kontroli nad momentem wytrysku.

Pozdrawiam!